GUNGSTOL, "Bohem 2402", Nässjö Stolfabrik, 1900-talets tredje kvartal.

Vitmålad. Hög, genombruten rygg med spjälor. Armlän och skulpterad sits. Stämpelmärkt NESTO, Nässjö stolfabrik.

Repor. Smärre sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK