SEKRETÄR, gustaviansk stil, kopia efter Haupt, 1900-tal.

Fanerad med mahogny, björk m m. Snedställda hörn. Rektangulär skiva av kolmårdsmarmor. Intarsiadekor. Mässingsbeslag. Fyrsidiga ben. L 95, b 50, h 126.

Nyckel medföljer. Listdelar till benen saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK