HÖRNSKÅP, empir, trol Danmark. 1800-talets första hälft.

Mahogny. Välvd front, skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Dörrar med skurna fält. Diam 71, h 111.

Slitage, repor, ena dörren loss. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK