Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

BESTICKSERVISDELAR, 43 st snarlika, silver. Bla Gustaf Möllenborg och Pehr Zethelius. Stockholm 1806-1855. Vikt 2000 gr.

Helförgyllda varav några med stämplad märkning av alliansvapen: Af Wetterstedt-De Geer under grevlig krona. Bordsgafflar 6+6, 12 bordsknivar, 6+6 bordsskedar. 6 teskedar resp senapssked modell Engelsk snäck. L 13-20,5.

Slitage. Gravyr av spegelmonogram.

Lähtöhinta
8 000 SEK