VAS, porslin, Kina 1600/1700-tal.

Rundad med balusterformad hals, målad floral dekor i blått, rött och grönt. H 20.

Slitage, nagg. Avslagen hals med senare kopparmontering.

Lähtöhinta
2 000 SEK