TAKLAMPA, sk saturnuslampa, glas, 1940/50-tal. H 70.

Opak glasglob med dekor i gult. Skiva i frostat glas med bladdekor. Stång i vitmetall.

Slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK