YTTERLYKTOR, ett par, gjutjärn, koppar, delvis tidigt 1900-tal.

Svängd arm av gjutjärn, lykthus av koppar med infällt frostat gult glas. L ca 60, h ca 70.

Slitage, anlöpningar, senare lykthus. Smärre skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK