RÖKBORD/LAMPA, koppar. Senjugend, 1900-talets början. Märkt G Hedberg Näshult 1928.

Kopparstomme med dekor i relief av ekollon och löv, kulfötter. Senare lampskärm medföljer. Tot h 157.

Slitage, lagningar/lödningar, bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK