SPEGEL, gustaviansk stil, Claes Hultberg, 1900-talets mitt.

Rektangulär form. Intill glas pärlstavsdekor och banddekor. Upptill medaljong med profilporträtt av Gustav III. H 106, b 43.

Smärre slitage, något löst krön, senare glas.

Lähtöhinta
2 000 SEK