RULLKLAFFSSEKRETÄR, rokoko/rokokostil, centraleuropa, 1700/1800-tal.

Mahogny. Klaff med bakomliggande låd- och skåpsinredning. Utdragbar skrivskiva. Lätt bukig form nedtill. Tre lådvarv. L 122, b 57, h 118.

Bruksslitage, fanérskador, senare beslag, renoverad och kompletterad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK