SKÅP, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Vitmålat. På rundade kulfötter. Över och underskåp med dörrpar. Uppsvängt krön. Nyckel finns.

Färgbortfall. Senre bemålning. Repor. Sprickor. Delvis maskstunget. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK