SALONGSGRUPP, 4 delar, Chippendalestil, Lani Möbler, Malmö, 1900-tal.

Björk. Soffa, 2 fåtöljer samt bord. Skuren dekor, tassfötter. Ryggstöd samt karmar i rotting. Lösa plymåer klädda i grönt blommigt tyg. Bord, diam 90, h 58,5. Soffa, l 190.

Slitage, skav samt repor. Skiva med fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK