SUPKOPP, silver, Carl Petter Åberg, Arboga 1796, samt TUMLARE, 2 st, silver 1700/1800-tal. Tot ca 55 gr.

Supkopp, h 4,5, diam 6. Med mynt från Gustav II i botten.
Tumlare, h 3,5, diam 6.

Bruksslitage, sprickor, skador, bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK