BYRÅ / SYBORD, transition, Frankrike, 1700-tal.

Mahogny. Intarsia i form av romber. 3 lådor. Svängda, nedåt avsmalnande ben. Skiva av röd sten. L 41, b 30, 68. Nyckel finns.

Maskstunget, ställvis kraftigt. Omlackerat. Lagningar. Skador. Slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK