BYRÅ MED SKRIVINREDNING, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Rotfanér med svärtade detaljer. 6 lådfronter flankerade av halvkolonner. Nedfällbar lådfront med bakomliggande fack och 6 mindre lådor. L 92, b 54, h 152. Nyckel finns.

Fanérskador. Sprickor i lådbotten. Vissa lådor kärvar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK