SLEVAR, 2 st, silver, England, 1700/1800-tal.

Rund resp ovoid skopa, infällda mynt med Queen Anne resp King George II, skaft av horn. L 30-41.

Slitage, bucklor, en med lagning resp en avslutande silverknopp saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK