STOL, "Eva", Bruno Mathsson, 1973.

Skiktlimmad björk, brun sadeljord. Stämpelmärkt Karl Mathsson Värnamo 1973. Bruno Mathsson design made in sweden.

Senare sadeljord. Skador. Kraftigt slitage. Fuktfläckar. Enstaka släpp i fogar.

Lähtöhinta
2 000 SEK