FÅTÖLJER, ett par, nyrokoko 1800-talets slut.

Emmafåtöljer. Svängda ben på hjultrissor. Skuren blomsterdekor. Broderad sits med landskapsscener.

Slitage. Repor. Ett krön lagat. Klädsel med smärre fläckar.

Lähtöhinta
2 500 SEK