TOMTE, "Schuko yes or no gnome", Tyskland 1940/50-tal. Samt TOMTE, Gucki, Steiff, Tyskland, 1950/60-tal.

Kläder av filt. Rörligt huvud. Glasögon. Längd 22. Tomtens längd 30.

Slitage samt smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK