Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
233637

DRÄKTSMYCKEN, 13 delar, silver, 1800-1900-tal. Tot ca 95 gr.

Brosch med filigran och kläppar, h 7,5. Brosch, 1967, h 5. Brosch, 1951, h 8. Brosch, Finland, 1951, h 4,5. Armband, CG Hallberg, 1894, l 16. Manchettknappar, 1966. 7 udda knappar, 1874-1950.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK