SÄNG SAMT SÄNGHIMMEL, empire, 1800-talets första hälft.

Vitmålad. Rak form med antikiserande dekor. Klädd i siden. På bl a gripfötter. Sänghimmel med tillhörande delar samt madrass medföljer. L 234.

Slitage, repor, revor, ommålat.

Lähtöhinta
20 000 SEK