SPEGEL, gustaviansk, provinstillverkad, sent 1700-tal.

Förgylld rektangulär träram med uppsvängt krön. Gammalt kvicksilverglas. H 37.

Slitage med hårt sliten förgyllning och starkt flagnat glas.

Lähtöhinta
1 500 SEK