SERVISDELAR, 62 st, stengods, "Entré", form given av Carl Harry Stålhane 1957, Rörstrand.

15 uppläggningsfat. L 21-25.
3 skålar. Diam 14-23.
2 kannor, h 21.
9 skålar, diam 11.
4 kryddruskor, h 7-10.
1 senapskanna, h 10.
1 gräddkanna, h 9.
1 sockerskål, l 10.
26 skålar, l 13-16.

Repor samt smärre slitage. Senapskanna saknas lock.

Lähtöhinta
4 000 SEK