LJUSSTAKE, tenn o plexiglas, Estrid Ericson/Josef Frank, Svenskt Tenn, formgiven 1960-talet.

Fot och ljushållare i tenn, skaft cylinderformat plexiglas. Märkt. H 43.

Slitage, stearin, anlöpningar, repor, skaft något löst i fot, ljusmanschett med smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK