TAKAMPEL, mässing, empirestil, 1800-talets andra hälft. H 77.

Sex armar i form av svanar. Mässingsring med rik beslagsornamentik av bla bevingade hästar. Avslutande kotte.

Slitage och anlöpningar. Smärre skador. Delvis kompletterad.

Lähtöhinta
2 000 SEK