PARTI SILVER, 9 delar, olika mästare, bla Olof Yttraeus, Uppsala. 1700-1900-tal. Totalvikt ca 300 gram.

Två olika ströskedar, modell "Svensk rund". Matsked resp 4 snarlika kaffeskedar, modell "Gammal fransk". Bägare, CG Hallberg, h 10.

Slitage, en strösked med lagning, gravyr av initialer samt gåvoinskriptioner.

Lähtöhinta
1 500 SEK