BOK MED 79 GRAVYRER, "Galerie du Palais Royal II", 1700-tal.

Helfranskt skinnband. Gravyrer av olika gravörer efter förlagor av en rad olika konstnärer samtliga från "De la Galerie S A S Monseigneur le Duc d´Orléans" resp "De la Galerie du Palais Royal", bladstorl 50 x 34 och mindre.

Slitage, fläckar, gravyrerna beskurna i olika grad. Gravyrerna senare monterade i boken.

Alkuperä - Provenienssi

Sir Charles Cockerell Bart enligt vapenprytt exlibris.

Lähtöhinta
5 000 SEK