Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MATSERVIS, 113 delar, benporslin, "Vega", Rörstrand.

Polykrom och förgylld dekor.
44 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 22 assietter, 12 ovala uppläggningsfat i olika storlekar, 2 såsskålar, kanna, terrin med fat och lock, samt 2 skålfat på fot.

Obet nagg och slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK