BESTICKUPPSÄTTNING, 87 delar, silver, Modell: Chippendale. Importstämplar. 1900-tal. Total vikt ca 4500 gram.

12 skedar, 12 skedar mindre, 12 matgafflar, 12 förättsgafflar, 12 dessertgafflar, 12 matknivar, 12 knivar mindre, 2 smörknivar samt mindre kniv. 36 delar nysilver medföljer (12 smörknivar, 12 kaffeskedar samt 12 smörhundar).

Slitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK