TALLRIKSHYLLA, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.

Furu. 4 hyllplan. profilerat krön med polykromt dekormåleri. L 124, b 22, h 140.

Slitage. Skador.

Lähtöhinta
2 500 SEK