SEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Rik intarsiadekor med blomstermotiv. Mässingsdetaljer. Svängda ben. Nedfällbar filtklädd skrivskiva med bakomliggande lådinredning. L 70, B 42, H 95.

Slitage. Repor. Smärre nötmärken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK