Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SOFFA, nyrenässansstil, omkr 1900.

Valnöt. Stoppad sits och sidor, hög stoppad rygg med rakavslutat krön, flankerande pelare. Dekor av lejonmaskaroner. Utfällbara sidor. L 180, h 148.

Slitage, smärre skador, fläckar. Några dekorlister saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK