236584

SKÅL OCH VAS, glas, Sven Palmqvist, 1950- och 60-tal.

Vas på fot, turkostonat och klarglas, signerad Orrefors Expo 1954 Sven Palmqvist. Skål, spräcklig dekor i blått, signerad Orrefors Expo P. 514 -68 Sven Palmqvist.

Obetydlig kantnagg. Repig botten.

Lähtöhinta
1 500 SEK