Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

KÄRL, 4 st, lergods, troligen Chimu, Peru, 1300/1400-tal.

Svartglaserade. Dekor av ansikte och figurer. H 13-29.

Skador, lagningar samt slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK