PARTI BÖCKER, 13 st, religiösa, bla "Johan Jacob Rambachs betragtninger..Christi Lidelse..", Köpenhamn 1741.

Hel- och halvfranska skinnband. Även bla "Opus deliciarum Biblicum eller Biblisk Lustgård..." Stockholm 1797. "Hamburgischer Reformations Almanach..." Hamburg 1818.

Slitage, några band med skador, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt exlibris bla Christian Hammer.

Lähtöhinta
2 000 SEK