KAFFE/TESERVIS, 10+10 delar, porslin, Kusnetzoff, Ryssland sent 1800-tal.

Koboltblå glasyr med guldmålad dekor, 10 koppar med fat, 10 assietter med liknande dekor.

Slitage, ett fat med spricka resp ett med lagning.

Lähtöhinta
5 000 SEK