BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Överskåp med dörrpar med glasad front. Underskåp med dörrpar. Sidor med skuren växtdekor. L 108, B 45, H 228. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Fläckar. En bakfot saknas. Smärre fanérbortfall. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK