POTTSKÅP, sengustavianskt, omkr 1800.

Mahognyfanerat. Rak form, i fronten två lådor och två dörrar. Raka kälade ben. L 43, b 35, h 76. Nyckel finns.

Smärre fanérskador. Gallerkant/list på skivan borttagen. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK