RELIEF OCH SKÅLAR 2st, stengods, Vivi Calissendorff, Ulla och Gustav Kraitz och Sven Hofverberg, 1960-90-tal.

Skålar båda med bla oxblodsgalsyr. Sign Kraitz och SH. H 9 diam 16 resp 18. Relief "Jag ångrar mig" 24 x 26, . Katalog "Kraitz Prins Eugen Waldemarsudde" medföljer.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK