BOJAN samt SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 1600-tal samt 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått. Bojan, h 16,5. Skålfat, diam 17.

Slitage, tillverkningsdefekter, glasyrsprickor. Skålfaten med kantnagg/flisor, samt en av dem med spirckor.

Lähtöhinta
3 000 SEK