FIGURIN, porslin, "Hadiks hussar" modellnr 5505, Herend, 1900-talets andra hälft.

Ungersk hussar. Handmålad. H 41.

Slitage. Sabeln saknar sin spets.

Muut tiedot

Formgiven 1928 av den ungerske skulptören Kisfaludi Strobl.

Lähtöhinta
1 500 SEK