BESTICK, 23 st, silver, "Gammal fransk", mest Zethelius och Stockholm 1816. Totalvikt ca 1200 g.

6 matgafflar, 6 matskedar, 2+4 dessertskedar, 5 teskedar. Vapendekor av alliansvapen för icke identifierad ätt - adliga ätten Boije af Gennäs resp Skjöldebrand. L 15-22.

Slitage, två dessertskedar med skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK