SKÄNK, sengustaviansk provins, 1800-tal.

Vitmålad. Raka sidor, pardörrar samt lådor med rombdekor, krönande sargkant. L 128, b 52, h 122. Nyckel finns.

Slitage, maskangrepp, renoverad och med smärre kompletteringar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK