SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

S.k. "Trågsoffa". Vitlackerad med bronserade detaljer. Stoppade kuddar i rygg och sits. Kannelerade ben och dekor av bandrosett. Sidor och rygg avtagbara. L 182, h 80.

Slitage och smärre skador. Färgbortfall.

Lähtöhinta
4 000 SEK