SLAGBORD, allmoge, 1800-talets första hälft.

Vitmålat med underliggande grå originalfärg. Två uppfällbara halvmåneformad klaffar med vardera en grind. Parställda kopplade ben. L 134, B 36(158), H 82.

Slitage. Repor. Smärre sprickor. Senare bemålning. Smärre kompletteringar.

Lähtöhinta
5 000 SEK