Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 6 st, mest Sverige 1800-1900-tal. Tot (exkl sopplev) ca 300 g.

Soppslev, Joachim Flodin, Stockholm 1819, tespindel, suppbägare, gräddkannor 2 st, varav en Pehr Olof Hellsund, Arboga 1862, dosa med svensk importstämpel. H 2,5-11.

Slitage, smärre bucklor, några delar med gravyr av initialer, tespindelns handtag med avbruten spets.

Lähtöhinta
2 000 SEK