PARTI MAJOLIKA, 3 delar, Rörstrand, sent 1800-tal.

Jardinjär med hänklar och maskaroner. H 17. Lövformat fat med ödla och groda. L 28. Pokal. H 20.

Krackelyr, smärre glasyrmistor. Pokalens fot med spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK