245221

PARTI GLAS, 6 delar, 1800-tal.

Flaskor i gröna nyanser, ett par. H 14-24. Flaska med lock samt graverad dekor H 14. Flacong med rand-dekor. L 20. Kluckaflaska i blått. H 19.

Tillverkningsdefekter. Flaskan med lock med nagg vid mynningen.

Lähtöhinta
2 000 SEK