UPPSATSSKÅLAR, ett par, silver, nyrokoko, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1847. Totalvikt ca 780 gram.

Runda med konturerad kant, floral dekor, klockad fot på fyra rocailleformade fötter, diam 20,5, h 17.

Slitage, repor, enstaka smärre buckla.

Lähtöhinta
8 000 SEK