VAS och BORDSLAMPA, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Vitglaserat. Vas på lös sockel. Dekor av hänklar i form av lejon samt bård. L 23. Lampa med kvadratisk fot, lejonmaskaroner.

Bruksslitage. Funktion ej kontrollerad.

Lähtöhinta
2 000 SEK